מערכות מחשוב מתקדמות

אחסון אתרים – פרמטרים שכדאי להכיר

 

כיום, ישנן חברות רבות בשוק המציעות שירותי אחסון אתרים וחבילות אחסון, השונות מאוד זו מזו. לכן, בבואכם לבחור שרת אחסון, מומלץ שתכירו את הנושא לעומק, על מנת שתוכלו להתאים את חבילת האחסון הטובה והמתאימה ביותר לצרכי האתר שלכם.

איך כדאי לבחור חבילת אחסון?

לבחירה של חבילת אחסון וחברה שתהיה אחראית על כך, חשיבות מכרעת מכיוון שיש לה השפעה ישירה על אבטחת האתר, מהירות הטעינה שלו וכן על הזמינות והיציבות של האתר ברשת.

מכאן, רצוי להקפיד על בחינה של מספר פרמטרים מרכזיים:

זמינות ונגישות השרת

אין ספק כי האתר והתשתיות המקוונות חייבות להיות זמינות במלואן במהלך כל השנה, זהו פרמטר קריטי בתפעול האתר. הזמינות של האתר שוות ערך לכסף, כיוון שהיא משפיעה ישירות על קידום האתר במנועי החיפוש ויוצרת לכם יותר פניות. מומלץ לבחור בשרתים, בתשתית ובמערכות הטובות ביותר, אשר יבטיחו זמינות ונגישות גבוהה של האתר.

במידה וישנה תקלה בשרת והאתר לא זמין, הדבר עלול להוביל לירידה שלו במיקום מבחינת תוצאות החיפוש במנועים השונים. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי לא יכולה להיות זמינות של 100 אחוז מכיוון שלא ניתן למנוע לחלוטין נפילות של שרתים. עם זאת לכל חברת שרתים רצינית יש גיבויים למקרים כאלה בדיוק. חברות מקצועיות לאחסון אתרים מציעות זמינות ונגישות מקסימליות של 99.9 אחוז מהזמן.

זמן הטעינה

זהו פרמטר משמעותי גם עבור המבקרים באתר, שלא רוצים לחכות הרבה זמן לטעינתו וגם לאור הדירוג שמקבל האתר במנועי החיפוש השונים. ניתן בהחלט ואף מומלץ לבחון את זה מראש, במגוון דרכים מקצועיות או פשוט לגלוש בעצמכם לאתרי אינטרנט אחרים שנמצאים באותו שרת, ולהתרשם מהזמן שלוקח לעמודים להיטען.

מרכיבים בחבילת האחסון

בימינו השוק מוצף בסוגים שונים של חבילות בהתאמה אישית – חבילות בסיסיות, בינוניות או מקצועיות, כאשר מומלץ לבחור בתוכנית שתתאים לצרכי האחסון הספציפיים וגודל האחסון. כך, ניתן לבחור מהו נפח האחסון, גודל הזיכרון האפליקטיבי, מספר תיבות הדואר, בסיסי הנתונים, חשבונות  FTP ועוד. זאת, בהתאם לייעוד האתר, אם מדובר באתר מסחרי או באתר קטן. חלק מהחבילות מציעות הטבות שונות, לפיהן אין הגבלה מבחינת תעבורה, דומיינים, תיבות דואר ועוד.

שירות לקוחות איכותי ומהיר

כדאי לבחור חבילת אחסון אתרים שכוללת שירותי תמיכה טכנית, בטלפון ואונליין, מאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים, שייתנו לכם פתרון מיידי לכל בעיה, בכל ימות השבוע ובכל שעה במשך היום. אם לא תקבלו תמיכה טכנית טובה בזמן סביר, האתר עלול להיות מושבת לזמן יקר.

לסיכום

הבחירה בחבילת אחסון אתרים קובעת את התפקוד והמוניטין של האתר. כאמור, קיימים פרמטרים רבים המשפיעים על בחירת האחסון, חשוב לבחון ביסודיות כל אחד מהם ולהתחשב באופן בו הוא עשוי להשפיע על הצלחת האתר. בדרך זו, תצליחו לבחור חברה המספקת חבילה ושירות ברמה גבוהה ובעלות כלכלית משתלמת.