קידום אתרים

בניית אתרים

 

 

אנו משתמשים רבות באתר אינטרנט למטרות שונות: חיפוש חומר לימודי, חיפוש בית עסק ועוד. קיימים אלפי אתרים מסוגים שונים כגון אתרי מידע, אתרי הכירות, אתרי קנייה ועוד רבים. היום כל אחד כמעט יכול לבנות אתר לעסקים או כתחביב, אך יש לדעת להבדיל בית אתר פעיל שנמצא בראש תוצאות החיפוש לבין אתר שכמעט שאין בו תנועה. בעולם שבו קיימים אתרי אינטרנט רבים כל כך, חשוב לבנות את האתר בחכמה על מנת לקדם כמה שיותר תנועה.

כיצד בונים אתר אינטרנט

בניית אתרים מורכבת יותר ממה שהיא נראית, ולא כל אחד יכול לעשות זאת באופן עצמאי, גם אם הוא עבר קורס בניית אתרים חינמי באינטרנט. על אף שקיימים אתרים אשר מכוונים ועוזרים לבניית אתרים, מומלץ מאוד לפנות לחברות אשר מתעסקים בתחום זה, שכן הם מכירים את עולם הקידום ובניית אתרים ואת החולשות והחוזקות של גוגל. חברות אלו יכולות להקים לכם אתר אשר משקף את הדרישות ונושא לפי בחירתכם. על מנת להבין יותר טוב את הנושא, חשוב להביא בחשבון כמה מאפיינים:

• בשלב הראשון יש לבחור את סוג האתר ומהי מטרתו – האם מדובר באתר עסקי או אתר שמיועד לפתח תחביב כמו בלוג אופנתי? איזה שם דומיין אתם בוחרים לאתר? חשוב לבחור שם דומיין קליט שהגולשים יוכלו להקליד בקלות. בנוסף לכך, מומלץ לברר אילו תכנים תכלול האתר, למשל גלריה תמונות, מאמרים, מתכונים וכדומה.

• השלב שני הינו כתיבת תוכן לאתר. לכל דף באתר ניתן לראות תוכן גם אם מדובר על אתר של מוצרים לקניית אונליין. בחירה נכונה של תוכן חשוב מאוד, מכוון שהיא מתארת את הסגנון ומטרת האתר.

• לאחר מכן, יש לברר אילו עיצובים ואפקטים תרצו שיופיעו באתר. מומלץ לבחור זאת עם מקצוענים אשר יכולים לכוון אתכם בבחירת צבעים של האתר, הלוגו וכדומה.

• השלב האחרון והחשוב ביותר הינו קידום של אתר זה בגוגל בדרכים שונים, על מנת להשקיע יותר ולהביא גולשים רבים לכתובת האתר שלכם.

 

בניית אתרים

להבדיל בין שני סוגי קידום אתרים

שנן שתי דרכים אשר מאפשרות את קידום האתר בגוגל:

1. הדרך הראשונה והמהירה ביותר היא קידום ממומן. כלומר, ניתן לשלם לגוגל סכום כסף על מנת שהוא יקדם לכם את האתר. כך תוכלו לראות את אתר מופיע בעמוד הראשון לאחר חיפוש אשר קשור לתחום של אתר זה. קידום זה נקראה בשפה מקצועית: גוגל אדוורדס. לעומת זאת, לא כל אחד יכול להרשות תקציב ותשלום זה, זה למה קיימת אפשרות נוספת לקידום אתרים.

2. הדרך השנייה היא קידום אורגני, היא מבוססת על קידום באמצעות מילות מפתח שקשורות לאתר ולחיפושים אשר גולשים יכתבו. במסגרת קידום זה, מומלץ לפנות למקדמים מקצועיים שיוכלו לסייע לכם בתחום.

קידום אתרים

בניית אתרים הינו אתגר לא פשוט, ולכן, כאשר בוחרים פתרונות מחשוב מתקדמים בין אם אתם בוחרים בקידום ממומן ובין אם באורגני, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע על מנת להבטיח לעצמכם הצלחה רבה.