מדוע מדפסות הן חלק בלתי נפרד מחיינו במשרד

הטכנולוגיה המתקדמת לא מפסיקה להפתיע ולרגש עם מגוון פתרונות וטכנולוגיות מתקדמות ובעידן של מציאות רבודה ומדומה ובינה מלאכותית, עדיין יש חשיבות רבה למדפסות. המדפסת היא חלק אינטגרלי וחשוב בכל בית ועל אחת כמה וכמה במשרדים.
כמובן שהמדפסת של היום היא לא המדפסת של פעם והיא עברה שלל שינויים וחידושים במהלך השנים, אבולוציית הדפסה יוצאת דופן.

מה יש במדפסת שהופך אותה לפריט פופולארי ואילו חידושים חשוב להכיר בזירת המדפסות?

מהירה, שקטה ויעילה


המדפסת מדפיסה מסמכים וכמעט תמיד עולה הצורך להדפיס משהו, בין אם עבודה של הילד או ניירת למשרד. בעבר תהליך ההדפסה היה ארוך ומייגע, אבל היום הן מדפסות דיו והן מדפסות לייזר מייצרות הדפסה מהירה.
חשוב לבדוק מה קצב ההדפסה המשוער לדגם המועמד לרכישה, במיוחד במשרדים בהם מרבים להדפיס כמויות גדולות של דפים וחשוב שלא ייווצר פקק ליד המדפסת. שימו לב שאחד האתגרים שהיו בעבר בתחום קשור לכך שעבר זמן עד שהמדפסת החלה להדפיס וכיום כבר ניתן לברר מראש כמה זמן משוער עתיד לעבור עד תחילת העבודה ויש דגמים המציעים הדפסה מהירה שמתחילה כמעט באופן מיידי מרגע שליחת המסמך.
שינוי נוסף שעברה המדפסת היא הרעש שהפיקה המדפסת בעבר, שהפר את השלווה בכל בית ומשרד. כיום קיימים כבר דגמים המייצרים הדפסה שקטה להפליא, כך שאפילו לא מרגישים שהמדפסת עובדת.

איכות ללא פשרות

אחת הסיבות אולי שהמדפסת כה חשובה למצגות ופרויקטים ויזואליים היא שיש לה את היכולת להמחיש רעיונות מופשטים לאחר ששרטנו אותם בתוכנה. אם בעבר היה פער משמעותי בין חזון למציאות מבחינת הבדלי גוונים והמדפסת לא עמדה בסטנדרטים גבוהים, הרי שכיום המצב השתנה ובעידן הנוכחי יש דגמים המפיקים מסמכים ברזולוציה גבוהה מאוד, שעולה ככל שהדגם יקר ומשוכלל יותר אך חיונית למשרדים העוסקים בפרויקטים בהם יש חשיבות רבה לטיב ההדפסה.

חיסכון זה שם המשחק

יש מקומות שחוששים לבצע הדפסות בכמויות גדולות בשל יוקר ההדפסה – החלפת מחסניות דיו או טונר למדפסת. הבשורות הטובות הן שיש דגמים שמראש מייעלים את ההדפסה הודות למצבי חיסכון בהם המדפסת בעצם משתמשת מראש בפחות דיו וניתן גם להגדיר בתוכנת המחשב של המדפסת מצבי חיסכון בתהליכי ההדפסה, שלא בהכרח פוגעים בתוצאה הסופית.

חוויית שימוש ידידותית


המדפסת היא פרטנרית נאמנה בכל בית ומשרד ובהשוואה למוצרים טכנולוגיים אחרים היא ידידותית למשתמש והדגמים המודרניים ידידותיים במיוחד. הנגישות הגבוהה של המדפסת באה לידי ביטוי בצג צבעוני שפועל בטאץ', כולל אפשרות הגדרה בשפה העברית. כמו כן, המדפסות מעוצבות יותר ומתמזגות באסתטיקה של החלל.

לא רק הדפסה


המדפסות הן סוג של סופר מן, כי היום יש דגמים משולבים שגם מצלמים, גם סורקים וגם מפקססים. אין צורך להחזיק מוצר מכל סוג, אפשר להשתמש במדפסת כמכונת צילום, פקס ואף סורק וכך לממשק בין כל הפונקציות. למשל, לסרוק, לפקסס, להדפיס ולצלם העתקים כפי שנדרש.

הפיצ'רים שעושים הבדל

המדפסת, כאמור, יעילה יותר מתמיד ומגיעה עם שלל אפשרויות לשליטה בהתאמה אישית. לדוגמא: אפשרות להקטין ולהגדיל את הרזולוציה, להזין מסמכים באופן אוטומטי, זיכרון גדול מאוד, צילום עצמאי כולל סטים, הדפסה דו צדדית כולל סריקה צבעונית למחשב , רשתות מחשבים ועוד.

במשרדים או בתים בהן המדפסת עתידה לעבוד באופן אינטנסיבי, חשוב לבחור מה עומס העבודה המירבי. שימו לב – מומלץ לרכוש דגם איכותי שקיבל ביקורות טובות מחברה שהיא משווק רשמי ומעבדה מורשית של מותגי ההדפסה המובילים  בשוק כך שיהיה לכם למי לפנות בעת הצורך.