אבטחת מידע לעסקים

אבטחת מידע בענן

בשביל להבין מהי אבטחת מידע בענן צריך להבין קודם מהו מיחשוב ענן היום. בעבר כל מה שקשור במחשב, במידע שיש בו ושמוזרם אליו היה מסתכם בחלק הפיזי. מה זה אומר? זה אומר שיש במחשב כונן ובכונן הזה יש מידע, ויש תוכנות שונות שאמורות לאבטח את המידע שעל המחשב. אך היום בעידן האינטרנט, לא מעט חברות ועסקים כמו גם אנשים פרטיים שמים את כל המידע שלהם על שרתים, והשרתים הם למעשה הענן. אפשר לראות לא מעט חברות מוכרות שמציעות פתרונות ענן, חברות כמו גוגל עם ה-Google drive שלה, או מייקרוסופט עם ה-Onedrive, חברות שזהו כל עיסוקן כמו Dropbox או Box ורבות אחרות. גם בארץ יש לא מעט ספקי תשתית ענן או במילים אחרות, מציעות ללקוחות שלהם לשכור מהם שרתים ולאחסן בהם את המידע שלהם.

סוגי עננים

• ענן פרטי – ענן פרטי וירטואלי הוא ענן שמשרת אך ורק ארגון אחד. הוא יכול להיות אצל ספק חיצוני ויכול להיות בתוך הארגון.
• ענן ציבורי – ענן שנמצא במרכז המחשבים של ספק שירותי הענן והוא משרת מספר חברות או ארגונים.
• ענן היברידי – שילוב של שני העננים שהוזכרו כאן – הציבורי והפרטי. זהו ענן עם יכולות של הרצת יישומים בחלקם בענן הציבורי ובחלקם בענן הפרטי.
• ענן שיתופי – ענן שמשותף לכמה עסקים שיש להם אינטרס משותף והוא יכול להיות ממוקם אצל אחד מהם. דוגמא לשימוש בענן שיתופי יכולה להיות בחברת אם שתחתיה פועלות כמה חברות בת.

אבטחת מידע לעסקים

יתרונות אבטחת מידע בענן לעסקים

אבטחת מידע לעסקים בענן היא בעלת כמה יתרונות שחשוב להכיר. הראשון הוא בכך שעולם אבטחת המידע הוא עולם שמשתנה כל הזמן, עולם שחווה עוד ועוד שדרוגים בגלל האיומים שמשתנים כל הזמן. עסק עם כל אמצעי האבטחה שהוא יעשה בהם שימוש או ירכוש אותם, לא יוכל לעמוד בשינויים האין סופיים הללו והוא יכול להישאר ברמת אבטחה נמוכה יחסית לאיומים בלי לדעת את זה. חברה שמספקת אבטחת מידע לעסקים בענן היא חברה שכל כולה מושקעת בזה. האבטחה היא השם שלה והמוניטין שלה והיא תמיד תהיה מעודכנת.

השני, ספק שירותי הענן מעצם פעילותו מעסיק את המומחים ביותר בתחום. הוא שוכר את היועצים הטובים ביותר ומחפש כל הזמן את הפתרונות היעילים ביותר, מה שלא יכול להתקיים בעסק רגיל.
השלישי, יש רגולציות מחמירות בשוק וספקי האבטחה חייבים לעמוד בהם. הם לא יכולים שלא לציית לתקנים הבין לאומיים והם מחויבים ללקוחות שלהם, כי אחרת הם לא יישארו הלקוחות שלהם.
אין ספק שהיום אבטחת מידע בענן היא פתרון מצוין ללא מעט עסקים, עסקים שמבינים שהאיומים רק הולכים וגוברים וצריך לתת להם מענה. אבטחת מידע בענן תשאיר את העסק במצב של צעד אחד לפני התוקפים ותשמור על המידע שיש אצלו.