איך לשמור על השעון של Windows מכוון?

מהי חשיבותו של השעון במחשב וכיצד ניתן לשמור על השעון של WINDOWS מכוון? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

חשיבות השעון במחשב

הופעת התאריך והשעון במחשב נחוצה למגוון רחב של פעולות ניהול הקשורות למערכת ההפעלה, כאשר כל מחשב עושה שימוש בתאריך ובשעה על מנת לזהות בין היתר מתי קבצים נוצרו, שונו או נמחקו. כמו כן, השעון והתאריך במחשב נועדו לצרכי ניהול הודעות דואר אלקטרוני ולצרכי שחזור מערכות והפעלת עדכונים אוטומטיים. לפיכך, קיימת חשיבות רבה לכך שהשעון והתאריך במחשב בו אתם עושים שימוש יהיה מכוון ומעודכן בכל רגע נתון.

השעון של Windows

בעיות בשעון המחשב – מדוע הן מתרחשות?

בעיות בשעון המחשב עלולות להתרחש על רקע בעיות שונות בחומרה, בתוכנה או במנהל התקן. ברוב המקרים, פתרון בעיות בשעון המחשב המציג שעה שגויה, מצריך הפעלה מחדש של המחשב וניטור ביצועי השעון באמצעות מערכת ההגדרות. פתרון הבעיה משתנה מסוג אחד של מחשב לסוג אחר, כאשר במרחבי הרשת תוכלו למצוא מגוון רחב של מדריכים המיועדים לצרכי פתרון בעיות בכל הנוגע לסדר הפעולות הנחוצות לצרכי הגדרת התאריך והשעה של סוגי המחשבים השונים, לרבות מחשבי HP ו-COMPAQ  ועוד.

מה עושים במקרים בהם השעה המופיעה ב-WINDOWS אינה תואמת לשעה הנוכחית?

ברוב המחשבים הפועלים באמצעות מערכות הפעלה של WINDOWS, בין אם מדובר במערכת הפעלה מסוג WINDOWS 7 או 8 ובין אם מדובר במערכת  Windows 10 Pro 64bit, ניתן לקבוע את תצורתם של המחשבים לכך שהם יסנכרנו את שעון המחשב לשעון האינטרנט בכל פעם שהמחשב מחובר לרשת. סנכרון בין שעון המחשב לשעון האינטרנט נחשב לדרך היעילה ביותר להצגת השעה הנכונה, אך יש לקחת בחשבון שבמקרים מסוימים התחברות לשרת השעון של הרשת עלולה לגרום לכך שהמחשב יציג שעה שונה.

סדר פעולות להסרה והתקנה של שעון זמן אמת ב-WINDOWS

הסרה והתקנה מחדש של שעון זמן האמת ב-WINDOWSS יכולה לפתור לכם את בעיית הזמן השגוי במידה והיא מופיעה שוב ושוב. לצורך כך, מומלץ לפעול בהתאם לסדר הפעולות הבאות:

  • הפעילו את המחשב ולחצו על מקש F8 מספר פעמיים עד להופעת תפריט אתחול (START UP)
  • בחרו במצב בטוח (SAFE MODE) ולאחר מכן לחצו ENTER
  • לאחר מכן לחצו התחל (START) ואז לחצו על לוח בקרה (CONTROL PANEL)
  • לחצו על מערכת ואבטחה (SYSTEM AND SECURITY) ולאחר מכן על מצב מערכת (SYSTEM)
  • תחת רשומת משימות (TASKS) לחצו על מנהל התקנים (DEVICE MANAGER)
  • בשלב זה לחצו על סימן הפלוס (+) הקרוב ביותר להתקני המערכת (SYSTEM DEVICES)
  • לאחר מכן לחצו לחיצה על שעון זמן אמת של המערכת (CMOS) ולאחר מכן על הסר התקנה (UNINSTALL) ולסיום לחצו אישור (OK)
  • עם הופעת החלון של שינוי הגדרות מערכות (SYSTEM SETTING CHANGE) לחצו על כן (YES) על מנת להפעיל מחדש את המחשב. ברוב המקרים, שעון הזמן האמיתי יתוקן באופן אוטומאטי מייד עם הפעלתו המחודשת של המחשב.