מערכת erp – למי זה מתאים?

כל מה שצריך וחשוב לדעת על מערכות erp  בכתבה שלפניכם

מערכות EPR – מה חשוב לדעת?

על מנת לענות לכם על השאלה המופיעה בכותרת: מערכת ERP- למי זה מתאים?, חשוב לנו להסביר קודם מהי מערכת ERP ומהן מטרות השימוש בה. על פי ההגדרה המקצועית, מדובר בסוג של מערכת מידע המיועדת לצרכי עיבוד נתונים ברמת הארגון, החברה ובית העסק, כאשר ERP הוא למעשה ראשי תיבות ENTERPSIE RESOURCE PLANING SYSTEM או בעברית: מערכת לתכנון משאבי הארגון.

מערכת ERP

מהו היתרון המרכזי של מערכות ה-ERP?

מעצם היותה מערכת מידע המיועדת לצרכי עיבוד נתונים כמקשה אחת, ה-ERP מאחדת בתוכה את כל מערכות המידע של הארגון/החברה/בית העסק, ובכך, היא מאפשרת שימוש במידע המשותף באמצעות ממשק אחיד לכלל עובדי הארגון, החברה או בית העסק. חשוב לציין שמערכות ה-ERP מיועדות לצרכי תכנון מידע מנהלי בנוגע לכל אחד מתהליכי העבודה, לרבות, מכירות ורכש, הנהלת חשבונות ומלאי, ניהול השירות וקשרי לקוחות, לוגיסטיקה ותפעול וכדומה, ובכך, היא מסייעת למטרות ניטור ובקרת תהליכים בארגון, בחברה או בבית העסק.

מערכות ERP – יתרונות מרכזיים נוספים

כמערכת אינטגרטיבית המאפשרת שיתוף מידע אחיד לכל הגורמים הרלוונטיים בארגון, מערכת ERP משלבת בתוכה מספר יתרונות מובהקים לכלל העושים בה שימוש, כאשר ברשימת היתרונות המרכזיים של המערכת ניתן למצוא:

מייעלת את הליכי הניהול בארגון

מערכת ERP מאפשרת ניטור ובקרה של הליכי העבודה השונים בארגון וזאת באמצעות דוחות שונים המונפקים על ידי המערכת בכל רגע נתון בנושאים שונים כגון: מכירות, בקרת מלאי, מעקב הזמנות, דוחות הנהח"ש ועוד.

מאפשרת הטמעה של נהלי עבודה

השימוש במערכת מאפשר הגדרה מדויקת של נהלי עבודה באמצעותם ניתן לצמצם טעויות ולהפחית בצורה ניכרת את השלכותיהן על פעילות הארגון/חברה/בית העסק.

מגדילה את הרווחיות

השימוש במערכות ERP מאפשר בין היתר שיפור מתמיד של תהליכי העבודה בארגון, דבר המוביל בסופו של הליך להתייעלות והגדלת הרווחיות.

ויתרונות נוספים המאפשרים למקבלי ההחלטות בארגון/בחברה/בבית העסק, לבצע אופטימיזציה של כל משאבי הארגון ולפעול באופן נקודתי להשגת יעדים ומטרות.

אז למי זה באמת יכול להתאים?

עד לפני מספר שנים, הטמעת מערכות ERP לוותה בתהליכים הכרוכים בהוצאות גבוהות, ולכן, השימוש בהן היה נפוץ בעיקר בקרב ארגונים או חברות גדולות. כיום, בעידן "הענן" (מחשוב ענן), ניתן להטמיע מערכות ERP ללא צורך ברכישת תוכנות ותשתיות יקרות, ולכן, השימוש במערכות ה-ERP הפך לנגיש ושימושי גם עבור חברות קטנות יותר ועבור כל בתי העסק לגביהם נחוצה פעולת שיתוף מידע אחיד. על מנת לבדוק האם גם לארגון/חברה/בית העסק שלכם מומלץ להטמיע מערכת ERP, אנו ממליצים לכם ליצור קשר ישיר עם חברות ונותני שירות המתמחים בליווי הליכי הטמעתן של מערכות ERP.