מודל וירטואליזציה

עוברים למודל וירטואליזציה – מה זה?

וירטואליזציה בהגדרתה היא הפעלת תוכנה באופן בלתי תלוי בתשתיות המחשוב, כאשר מודל הווירטואליזציה מיושם על ידי יותר ויותר חברות, ארגונים ובתי עסק המעוניינים ליהנות מהליכי חיסכון במשאבי מחשב ויתרונות נוספים עליהם נרחיב בשורות הבאות.

מה חשוב לדעת על מודל הווירטואליזציה?

וִירְטוֹאַלִיזַצְיָה היא למעשה תוכנה המשמשת כמעין תשתית שעל גביה ניתן להתקין מספר מערכות הפעלה שונות על מחשב אחד, כאשר הצורך בווירטואליזציה נובע לנוכח היתרונות הרבים הנלווים לשימוש במודל זה בקרב חברות, בתי עסק וארגונים שלצורך פעילותם נחוצות מערכות מחשוב שונות. מודל הווירטואליזציה התפתח לאורך השנים האחרונות הודות לטכנולוגיות הענן שהן למעשה הגדרה רחבה ליכולות השימוש במערכות המחשוב (תוכנה וחומרה) גם ללא צורך בהתקנתן, כאשר הגישה אליהן מתאפשרת באמצעות רשת האינטרנט. כמו כן חשוב לציין שאף על פי שבמקרים רבים מודל הווירטואליזציה מתייחס לאופן השימוש בשרתים, מודל זה יכול להיות מיושם גם בתחנות עבודה ובכך לאפשר חיבור למספר שרתים ומערכות מתחנת עבודה פיזית אחת.

מודל וירטואליזציה – איך הוא עובד?

מעבר למודל וירטואליזציה מתאפשר באמצעות מה שמכונה: מכונה וירטואלית שהיא למעשה התוכנה בה מתבצעים יישומים שונים. תוכנה זו צמודה למשאבים הפיזיים המצויים בשרת ו/או ב-HYPERVISOR היא למעשה ערכת מיקרוקוד האחראית לניהול המכונה הוירטואלית. הטמעה של מודל הווירטואליזציה מיושם על ידי חברות העוסקות ומתמחות בנושא המספקות גם שירותי ייעוץ בכל הנוגע לשירותי מחשוב נוספים המוצעים לכם במסגרת מחשוב ענן.

מהם היתרונות הנלווים למעבר למודל וירטואליזציה?

מודל הווירטואליזציה מאפשר ניצול מיטבי של כל נכסי ה-IT הקיימים בארגון, וזאת באמצעות שיתוף משאבים והגדלת שטחי האחסון, הזיכרון וכדומה. כפועל יוצא מכך, ניתן לחולל חיסכון משמעותי בעלויות תשתית המחשוב בארגון וזאת כתוצאה ישירה מהפחתת כמות השרתים המייצר בין היתר גם חיסכון בעלויות הנלוות כגון: חשמל, רשת, הקצאת שטח ייעודי למערכות המחשוב וכדומה.

יתרונות נוספים הקשורים למעבר למודל הווירטואליזציה, נובעים כתוצאה מוויתור על הצורך בעדכונים הנדרשים למערכות המחשוב ולנוכח העובדה שמודל וירטואליזציה מאפשר ניצול מיטבי של משאבי השרתים בהשוואה לשרתים רגילים הפעולים ללא מודל הווירטואליזציה.

סביב עבודה בלתי מוגבלת

מעבר למודל הווירטואליזציה, מאפשר בין היתר לפתח את סביבת העבודה לסביבה גמישה וכמעט חסרת מגבלות, דבר המאפשר גישה למערכות המחשוב המצויות בארגון מכל מקום ובכל נקודת זמן וכל זאת באמצעות חיבור לרשת האינטרנט. יתרון זה מאפשר לארגון להקים עמדות עבודה נוספות מבלי להיות תלויים במגבלות תשתית התקשורת של הארגון. כפועל יוצא מכך, הארגון יכול להתרחב בכל רגע נתון ומבלי להיכנס להוצאות כספיות גבוהות עבור רכישה והטמעה של תשתיות מחשוב ותקשורת חדשות – מודל הווירטואליזציה פשוט מייתר את ההוצאות ומאפשר חיבור מיידי למערכות המחשוב והתקשורת באמצעות גישה לרשת האינטרנט. למידע נוסף על מודל הווירטואליזציה לחצו כאן