מחשוב ענן

מה זה סייבר ואבטחת מידע?

 

ארגונים רבים בארץ ובעולם עומדים בפני לא מעט איומים על מערכות המידע והנתונים שיש ברשותם. על מנת שיהיה אפשר לטפל באותם איומים בהצלחה, יש להבין את כל האלמנטים הבסיסיים הקשורים לתחום אבטחת מידע וסייבר.

מה זה בעצם סייבר?

יש שלוש עקרונות מרכזיים שיכולים לעזור להתגונן מפני מתקפות של האקרים וכמו כן יכולים לסייע בהתאוששות יחסית מהירה במקרים של נפילות חשמל או תקלות חומרה. אותם עקרונות הם:

Integrity – הגנה על המידע מפני שינויים שיכולים להתבטא בהשמדתו או בשימוש לרעה.

Confidentiality – הגנה על פרטיות וכמו כן על זכויות קנייניות.

Availability – שמירה על המידע כך שיהיה זמין בכל זמן נתון.

אסטרטגיית סייבר ואבטחת מידע

חשוב מאוד שלכל עסק וארגון תהיה אבטחה בסיסית ויעילה. כמובן, שעם הזמן, יהיה צורך להגדיל את אותה האבטחה, שכן האקרים יכולים לעקוף לא מעט הגנות. מעבר לכך, יש גם לתת דגש לפרטיות הצרכן, שכן פרטי הצרכנים נשמרים במאגרי המידע ועל כן, חשוב מאוד להגן על כל המערכות ובהתאם לכך, לקחת את שירותיה של חברה שמתמחה באבטחת מידע.

מהם הסוגים של אבטחת מידע וסייבר?

אין ספק שמדובר על תחום רחב. להלן תחומי הליבה המאפיינים אותו:

תשתיות – מדובר על כל התשתיות הפיזיות שיש לארגון או לעסק. יש צורך בעשיית בדיקת נאותות וכל זאת על מנת לאתר נקודות חולשה בתשתיות הללו ולבדוק כיצד ניתן להגן עליהן מפני התקפות של האקרים.

אבטחת רשת – הדבר יעזור בהגנה מפני פריצות של גורמים זדוניים. ניתן לראות יישום של אבטחה זו, כאשר מבקשים להכניס מספר סיסמאות על מנת להיכנס למערכת המידע בעסק או בארגון. נכון, הדבר עשוי להשפיע לא מעט על רמת הפרודוקטיביות אך מנגד, יכול להגן משמעותית ולמנוע ניסיונות פריצה. יתרה מזאת, ניתן גם להשתמש במערכות ממוחשבות שיכולות לשלוח התראות הקשורות לבטיחות ברשת.

הגנה על המידע בענן – אין ספק שהמון ארגונים, משתמשים בענן על מנת לשמור את המידע שברשותם. הדבר יוצר לא מעט אתגרים הקשורים לביטחון והגנה. כך ניתן לראות שחברות שמציעות שירותי גיבוי בענן, משתמשים בכלי אבטחה חדשים וכל זאת על מנת שהמידע של הלקוחות יאובטח בצורה הטובה ביותר.

אבטחת יישומים ואפליקציות – כאשר מדובר על יישומי WEB, יש לדאוג לאבטח אותם עם שיטות של קידוד מאובטח, זאת משום שיישומים כאלה הם פגיעים ויש לא מעט ניסיונות פריצה אליהם.

אבטחת IOT – תחום הכולל מכשירים כמו חיישנים, מדפסות ומצלמות אבטחה. להתקנים כאלה, יש רמת אבטחה נמוכה ביותר ועל כן, יש לא מעט איומים שיכולים להשפיע לא רק על מי שמבצע בהם שימוש ישיר אלא גם על אחרים. על כן, גם כאן יש להשקיע בפתרונות אבטחה מתאימים.

המאמר באדיבות קבוצת פרולוג'יק – חברה מובילה בתחום תשתיות התוכנה ופתרונות SolarWinds